Mauglího stezka Bohumín

Bohumínská Mauglího stezka je jedním z našich nejoblíbenějších míst, kam se pravidelně vracíme, i když nebydlíme nijak blízko. Areál je jakousi kombinací parku, hřiště, dopravního hřiště a minizoo se sociálním zázemím a stánky s občerstvením – jinými slovy: Ráj na zemi!

Ať už vaše děti milují prolézání těch největších lanových hradů, skluzavky, houpačky nebo vodní radovánky, rozhodně si přijdou na své. Herních prvků je tady nepřeberně a všechny jsou maximálně důmyslné a moderní. Nudit se nebudou ani milovníci  prohánění se na odrážedle či kole, pro které je tady dopravní hřiště se značkami i semaforem. Nejmenší pak určitě zaujme výběh morčat, slepic nebo koz. Celý areál je oplocený, takže by děti neměly nikam zabloudit.

Zatímco se děti budou bavit, vy můžete v klidu odpočívat na lavičce nebo na dece a dát si dobrou kávu, zmrzlinu nebo jakékoliv jídlo. My ale s oblibou spojujeme návštěvu Mauglího stezky s piknikem připraveným doma, pro který jsou tady optimální podmínky. A aby toho pozitivního nebylo málo, vstup do areálu i využití sociálního zázemí je zcela zdarma bez omezení.

Mauglího stezku najdete v bohumínském parku Petra Bezruče, parkovat lze buď přímo před vstupem do parku, nebo u blízkého aquaparku. Pokud pojedete vlakem, cesta z nádraží Bohumín k hřišti vám zabere asi 15 minut. Otevřeno je denně do 18 hodin, v sezónu dokonce do 21 hodin. Do parku je zakázán vstup se zvířaty.