KovoZOO – zážitek pro malé i velké

Pokud budete mít cestu na jihovýchodní Moravu, rozhodně si nenechte ujít návštěvu KovoZOO ve Starém Městě. Opravdu si tady přijdou na své děti i dospělí a na rozdíl od klasické ZOO si tady budete moci každé zvíře prohlédnout opravdu z blízka a třeba si i sáhnout :)

Jak napovídá název, zvířata v životních velikostech jsou tady z kovu, a to z dílen různých umělců či sdružení. Kouzlo celé KovoZOO je pak v tom, že jsou všechny exponáty vyrobeny z kovového odpadu, ať už jde o řetězy, šroubky, dráty, pružiny, plechovky, nebo cokoliv jiného. A před autory v tomto směru klobouk dolu, některá zvířata jsou opravdu dech beroucí umělecká díla.

Kromě pohledu na zajímavé umění se tady ale taky vzděláte. U každého exponátu najdete cedulku s názvem zvířete, několika řádcích o něm a také informaci o stáří a původu exponátu. Těšit se přitom můžete na pestrou škálu druhů živočichů, podobně jako v klasické ZOO. Najdete tady slony, žirafy, kopytníky, ptáky, ale i šelmy, ryby, domácí mazlíky nebo třeba hmyz.

Pro zpestření pak v areálu nechybí živé kozy a ovečky, několik relaxačních koutků s posezením, nebo třeba dřevěné bludiště. Vše je přitom dostupné i s kočárkem, takže můžete vzít i ty nejmenší :)